Чому німецькі журналісти закликають відмовитися від Google і Yahoo?

Чому німецькі журналісти закликають відмовитися від Google і Yahoo?

Напередодні авторитетна газета Washington Post розповсюдила інформацію, посилаючись на документи передані Едварома Сноуденом, про те, що спецслужби США  реалізують програму під назвою “MUSCULAR”.

За допомогою цієї програми Агентство національно безпеки Америки може отримувати дані з усіх дата-центрів не залежно від їх розташування. Таким чином під наглядом розвітки опинилися мільйони облікових записів користувачів, а також доступ до їх електронних скриньок.  Представники Google і Yahoo в свою чергу заявляють, що жодного доступу не надавали розвідці.

У релізі наводяться слова голова спілки Міхаеля Конкена: “Пошуки матеріалів, журналістами настільки ж конфіденційні, як і безпосередні контакти з інформаторами та зміст їх повідомлень”.

У Союзі рекомендують журналістам відмовитися під час роботи над матеріалами та розслідуваннями від використання сервісів та пошуку Google та Yahoo. У спілці пропонують користуватися іншими пошуковими система, які на їхню думку є більш безпечними.

Глава Агентства національної безпеки Кіт Александер раніше повідомляв, що подібна практика можлива лише за умови видачі ордера судом в іншому випадку такі діє є протиправними.

“Шпигунський скандал” спалахнув з новою силою після того, як  Сноуден опублікував чергову порцію секретних матеріалів в жовтні цього року. У них йдеться про, що розвідка США слідкувала не лише за звичайними людьми, ай за різними главами держав. Повідомляється, що Агентство національної безпеки збирало дані про метадані про дзвінки близько 35 глав держав, серед яких і найвпливовіші європейські очільники країн.

Через подібні заяви, у Раді країн Євросоюзу вимагають від США офіційних пояснень. У найближчі терміни всі службах безпеки Євросоюзу перевірять.

Оставить комментарий

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>