На Америку впав астероїд?

На Америку впав астероїд?

Геохімік і фахівець з ізотопного аналізу Мукул Шарма стверджує, що знайдені у шарі ґрунту кульки утворилися при температурі понад 2000 градусів. Такий нагрів можливий у доменній печі, проте місце знахідки занадто далеко від великих промислових центрів. Вчені роблять висновок про те, що їх знахідка сформувалася при ударі астероїда об поверхню Землі. Ізотопний аналіз кульок показав, що вихідною речовиною для них були гірські породи, які близькі до поверхні тільки у Квебеку, провінції на південному сході Канади.

Від Квебека до Пенсільванії кілька сотень кілометрів, однак потужний вибух при падінні астероїда цілком міг закинути частину матеріалу на таку відстань.

Крапку в суперечці прихильників астероїдної гіпотези та їх противників могло б поставити виявлення кратера на місці падіння. Однак під впливом часу і ерозії це завдання є практично нереальним. Вибір правильного пояснення похолодання, що сталося близько 12 тисяч років тому, важливий не тільки для фундаментальної науки, але й для прогнозування зміни клімату у наш час.

Оставить комментарий

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>