На вимогу Євромайдану змінили Конституцію України (Відео)

На вимогу Євромайдану змінили Конституцію України (Відео)

Залишилося затвердити документ на черговому засіданні асамблеї у середині січня, дочекатися висновків Венеціанської комісії до березня — і можна відправляти її на розгляд Президента, який зареєструє проект у Раді, зазначив він.

Каменем спотикання може стати опозиція: вони пропонують повернутися до Конституції 2004-го року, коли була парламентсько-президентська республіка. Затвердити остаточний варіант концепції повинні були ще 6 грудня. Але події на Євромайдані затягли процес.

- Політичні події, які продовжують відбуватися, стали перешкодою для нас. В середині січня ми затвердимо концепцію і відправимо Президентові. Він може погодитися з нами, а може і внести зміни, а потім передати в Раду, — розповів Кравчук.

Помітними будуть лише дві зміни: суддів призначатиме тільки Президент, а парламенту дадуть можливість призначати і звільняти членів Кабміну.

Більше можливостей ініціювати імпічмент парламентаріям не дали: в тексті прописали, що для цього потрібно, як і зараз, 226 голосів при першому голосуванні, та 300 при другому, плюс рішення Конституційного суду (члени асамблеї пропонували всього 150 голосів «за»).

Оставить комментарий

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>