«РФ не вжила жодних кроків з деескалації ситуації та виконання Женевських домовленостей» — МЗС України

«РФ не вжила жодних кроків з деескалації ситуації та виконання Женевських домовленостей» — МЗС України

Категорично відкидаємо спроби російської сторони звинуватити Київ у нібито невиконанні домовленостей та констатуємо, що попри заклики світового співтовариства, Російська Федерація не вжила жодних кроків з деескалації ситуації та виконання Женевських домовленостей. Натомість Росія всіляко підтримує терористичні групи, які діють у східних регіонах України, наражаючи на небезпеку мирних жителів, захоплюючи заручників і створюючи атмосферу терору та насильства.

Для керівництва України принциповими є питання безпеки всіх громадян, що проживають на території держави. Відтак метою антитерористичної операції, активна фаза якої була відновлена ум.Слов’янськ, є ізоляція незаконних збройних та терористичних формувань.

Керівництво антитерористичної операції висунуло озброєним сепаратистам вимоги негайно звільнити всіх заручників, скласти зброю, звільнити всі захоплені адміністративні будівлі, припинити безлади і погроми. Українська влада готова амністувати тих екстремістів, які не скоювали тяжких насильницьких злочинів. Політичний діалог з мирними протестувальниками залишається актуальним для влади України.

Українська сторона, так само, як і Посольство Росії в Україні, не були поінформовані про приїзд до України 2 травня ц.р. т.зв. «представника Президента Росії» В.Лукіна, місію якого він сам визначає як сприяння у звільненні утримуваних на сході країни заручників. Незважаючи на обставини прибуття пана Лукіна до України та виходячи з пріоритетності для української влади звільнення терористами заручників, ми готові обговорювати з паном Лукіним, а також іншими можливими посередниками, їхній практичний внесок у результативність вирішення цієї проблеми.

Оставить комментарий

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>