Система спостереження за Місяцем зафіксувала найбільше зіткнення з метеоритом

Система спостереження за Місяцем зафіксувала найбільше зіткнення з метеоритом

Грунтуючись на яскравості спалаху, зафіксованої 17 березня, і її тривалості, розміри космічного тіла оцінюють між 0.3-0.4 метра, він зіткнувся з Місяцем на швидкості 56 000 метрів на годину з силою, рівною 5 тоннам тротилового еквіваленту. Вчені припустили, що від цього зіткнення утворився кратер, діаметр якого може досягати 20 метрів.

Дані, отримані LRO після 17 березня, дійсно, підтверджують появу нового кратера діаметром 18 метрів. На жаль, кратер, який добре видно з висоти орбіти 50 кілометрів, на якій літає LRO, неможливо розгледіти з Землі за допомогою навіть найбільших телескопів.

Через деякий час під впливом космічних променів, сонячної радіації і мікрометеоритів це місце зіллється з місячним рельєфом.

Цей кратер не був першим новим кратером, який вдалося виявити LRO, однак, безумовно, є одним з найбільших. Команда вчених, яка займається обробкою даних, отриманих з камери LRO, систематично перевіряє архів, звіряючи знімки «до» і «після», намагаючись виявити інші зміни рельєфу. Деякі дані — в тому числі і ці знімки — були представлені минулого тижня на Зустрічі Американського геофізичного товариства.

Оставить комментарий

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>