У Вінниці почали створювати електронну систему управління містом

У Вінниці почали створювати електронну систему управління містом
В першу чергу ми хотіли б, щоб наші громадяни чітко були усвідомлені, що робить влада, на яких етапах, як приймаються рішення, – каже заступник Вінницького міського голови Володимир Слишинський. У нас, наприклад, тут створена електронна черга, електронний документообіг, громадяни можуть звернутися до нас, зайшовши на сайт, відправити свою інформацію. Також у нас йде на наших сайтах публікація всієї інформації про прийняті рішення, про рух документів. Це все сприяє тому, що в нас рівень корупції стає все менше. Міська рада виділила чотириста тисяч якраз на втілення цього проекту.
 

До речі, реалізація вінницького проекту стала можливою завдяки двом конкурсам: у 2011 році – «Сусідство громадянського суспільства», а в 2012 – «Недержавні структури та місцева влада у розвитку». Підтримала нас у цьому і Представництво Європейського союзу в Україні.

 - На конкурс було подано більше, ніж сто п’ятдесят заявок, – каже представник ЄС Олександра Першина, – і тільки п’ятнадцять з них було обрано для фінансування, для підтримки європейським союзом. І саме програма «прозоре місто» вбачається нам дуже ефективною, адже дозволяє скоротити прояви корупції, зробити інформацію більш доступною для суспільства. Це дуже важливо, оскільки всі ці пункти є в плані дій до підготовки підписання угоди «Про асоціацію» між Україною та ЄС.
 

Зародилася ж ідея про таку систему в 2009 році, під час однієї з міжнародних конференцій.

 - Це була в Одесі Конференція, – каже Олег Левченко, – там були представники міста Мартін, які показали свій досвід. Нас захопила ця ідея. Після цього було декілька серйозних контактів, в одинадцятому році були запрошені представники міста Мартін на зустріч молодих мерів. Наступна зустріч була тут в дванадцятому році під час конференції  «Смарт-сіті», яка у Вінниці відбулась, де були представники міста Мартін, вони презентували свою модель. Нам вдалось попрацювати саме з концепцією проекту – і так виникла ця ідея.
 

Загалом же в Європейському союзі далеко не всі країни готові братися за такі нововведення, адже це практично експеримент, плоди якого не завжди можна спрогнозувати, враховуючи так звані колізії у законодавстві. Певне тому наші західні сусіди так щедро фінансують наш проект, адже Вінниця, як і місто Мартін, продемонструє проблемні місця, які вони вже зможуть безболісно оминути.

 - Сьогодні тільки питання електронного підпису лежить в руках п’яти різних гравців: від комітетів Верховної Ради, закінчуючи спеціальними регулюючими комісіями – зауважує Олег Левченко. – І ніхто не хоче приймати єдиного рішення, ніхто не хоче, щоб це запустилося. Буквально минулого тижня наша організація підготувала пропозиції до національної програми Президента на чотирнадцятий рік, комітет реформ звернувся до нас, щоб ми дали якісь конкретні пропозиції. Ми включили головні проблеми: перше, це повернення можливості адміністрування на рівні місцевого самоврядування, друге – це спрощена процедура отримання електронного підпису і все, що пов’язано з регуляцією надання електронних адміністративних послуг.
 

Основні ж зміни в рамках Вінницького проекту «Прозоре місто» повинні на першому етапі доторкнуться модернізації сайту міської ради. Заради справедливості варто сказати, що цей ресурс вже й зараз є досить сучасним, наприклад, там можна напряму звернутися зі своїми запитаннями до міського голови Володимира Гройсмана.

 - По технічній частині в нас заплановано певна модернізація інтернет-сайту для можливості публікації інформації, яка буде відкрита, – каже директор департаменту інформаційних технологій міськради Олександр Риженко, – також відбуватиметься розробка і модернізація певних внутрішніх баз, внутрішнього порталу для можливості он-лайн публікації. До таких баз можна віднести бази оренди комунального майна, наприклад, яку ми плануємо розмістити, пов’язані із земельними ділянками, з міськими фінансами, з моніторингом спецтехніки і багато інших. Крім того планується зробити певну модернізацію ресурсів для можливості роботи з мобільних пристроїв, тобто щоб люди, які зараз користуються смартфонами, телефонами, планшетами. змогли також відвідувати нормально міський сайт, користуватися мапою звернень з цих мобільних пристроїв. Крім того отримувати певну інформацію, пов’язану з туристичною інформацією, з новинами, зверненнями через мобільні пристрої. Крім того буде вдосконалена, як я вже сказав, мапа звернень громадян, яка була впроваджена досить давно і на сьогоднішній день являється застарілою з технічною з точки зору, вона буде розширена, добавлені функції, які дозволять знову ж таки буди більш прозорими по відношенню до громадян і публікувати інформацію більш відкрито.
 

Загалом же проект розрахований на два роки, під час якого проходитиме стажування вінницьких експертів цієї галузі в місті Мартін, а також обмін досвідом між «Подільською агенцією регіонального розвитку та представниками трьох інших міст – учасників пілотного проекту – Миколаєва, Івано-Франківська та Луцька. Звісно, мінімізувавши людський фактор в наданні різних послуг, можна дійсно знизити корупційну складову. Але є тут і зворотна сторона медалі – комп’ютерна техніка не за страхована від помилок і у випадку якогось збою покарати винного вже не буде можливості. Тож тестування та перевірка надійності таких систем мають бути на першому місці, особливо враховуючи рівень сучасних хакерів, які можуть дистанційно зламати практично будь-який не захищений сайт чи базу даних. Хоча тих чотириста тисяч гривень, які виділено з міського бюджету та майже двісті тисяч євро зі скарбниці Європейського союзу, певне, дозволять зробити це якісно.

Олександр Мамай

Оставить комментарий

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>