На великому штучному острові Одайба (Odaiba), що знаходиться у Токійському заливі, можна помилуватися красою Odaiba Water Illumination Show. Комплексний фонтан розташувався на фоні Веселкового мосту (Rainbow Bridge), що з’єднує острів з столицею Японії — Токіо. Під час шоу зображення проектуються на водяний екран. Розміри “полотна” близько 15 метрів у висоту та 40 у ширину. Японський водограй на острові Одайба без перебільшення нагадує вінницького фонтана-велетня.
Вперше Odaiba Water Illumination Show (японською назва виглядає ось так. авт.: (お台場イルミネーション)) відкрилося для туристів у 2009 році. Сезон роботи фонтану припадає на зиму, коли дні стають коротші, а вечеріє раніше. Розпочинаєт роботу в середині грудня та працює до березня. Для порівняння, вінницький фонтан працює з середини квітня, а іде на зимівлю, зазвичай, у жовтні, коли температура опускається нижче 5 градусів тепла.
Під час Water Illumination Show на фонтан проектують різні зображення. Переважно визначні пам’ятки, такі як статуї з острова Пасхи, та анімації тварин: китів, дельфінів, лебедів, слонів. Все супроводжується музикою та лазерним шоу. Український фонтан, що у Вінниці, працює схоже. Під час нічних показів представляють різні шоу: «Робошен» 2011 р., «Ельфи» 2012р., «Історія музики» 2012 р., «Винаходи» 2013 р., «Поп-шоу» 2013 р., Лебедине озеро. Фантазія. 2013 р., кожне з яких розповідає власну історію. Виступи мають власний оригінальний музичний супровід та лазерну підтримку.
Ще одним “родичем” фонтану Roshen є водограй у грузинському місті Батумі. Він прикрашає Ардаганскего озеро, що неподалік узбережжя Чорного моря. За деякими джерелами, танцюючий фонтан тут побудували ще у 1977 році, але після реконструкції у 2008 році він став ще й світло-музичним. На сайті Департамент туризму і курортів Аджарської Автономної Республіки повідомляють, що для оновлення фонтану, обладняння замовляли в Франції, тому його ще називають французьким.
Батумський фонтан обладнаний системою відеопроектування. Кожного вечора демонструють різні шоу-програми, зокрема, «Лебедине озеро» та історію стоворення міста Батумі, а також Грузії. Фонтан витанцьовує під музику та лазерне шоу. Цікаво, що у Вінниці також показують шоу під назвою “Лебедине озеро. Фантазія”. Порівнянно з грузинським варіантом воно виглядає набагато ефектніше. Це й не дивно, над вінницькою постановкою працювали близько трьох місяців понад 100 провідних спеціалістів мультимедійного та музичного спрямування.
Як не прикро це визнавати, але український фонтан Roshen у Вінниці є наймолодшим серед своїх братів-близнюків. І в Грузії, і в Японії водограї запрацювали ще в 2009 році,а вінницький велетень з’явився лише у 2011. Хоча якщо судити за видовищністю, то вінницька окраса може поконкурувати як з одним, так і з іншим.
Комментарии: |
Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї дозволене лише за наявності гіперпосилання на portalnews24.com
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів та не несе відповідальність за зміст статей.
Погода у Києві
|
вологість: тиск: вітер: |