Залишилося затвердити документ на черговому засіданні асамблеї у середині січня, дочекатися висновків Венеціанської комісії до березня — і можна відправляти її на розгляд Президента, який зареєструє проект у Раді, зазначив він.
Каменем спотикання може стати опозиція: вони пропонують повернутися до Конституції 2004-го року, коли була парламентсько-президентська республіка. Затвердити остаточний варіант концепції повинні були ще 6 грудня. Але події на Євромайдані затягли процес.
- Політичні події, які продовжують відбуватися, стали перешкодою для нас. В середині січня ми затвердимо концепцію і відправимо Президентові. Він може погодитися з нами, а може і внести зміни, а потім передати в Раду, — розповів Кравчук.
Помітними будуть лише дві зміни: суддів призначатиме тільки Президент, а парламенту дадуть можливість призначати і звільняти членів Кабміну.
Більше можливостей ініціювати імпічмент парламентаріям не дали: в тексті прописали, що для цього потрібно, як і зараз, 226 голосів при першому голосуванні, та 300 при другому, плюс рішення Конституційного суду (члени асамблеї пропонували всього 150 голосів «за»).
Комментарии: |
Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї дозволене лише за наявності гіперпосилання на portalnews24.com. Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів та не несе відповідальність за зміст статей.
Погода у Києві
|
вологість: тиск: вітер: |