Грунтуючись на яскравості спалаху, зафіксованої 17 березня, і її тривалості, розміри космічного тіла оцінюють між 0.3-0.4 метра, він зіткнувся з Місяцем на швидкості 56 000 метрів на годину з силою, рівною 5 тоннам тротилового еквіваленту. Вчені припустили, що від цього зіткнення утворився кратер, діаметр якого може досягати 20 метрів.
Дані, отримані LRO після 17 березня, дійсно, підтверджують появу нового кратера діаметром 18 метрів. На жаль, кратер, який добре видно з висоти орбіти 50 кілометрів, на якій літає LRO, неможливо розгледіти з Землі за допомогою навіть найбільших телескопів.
Через деякий час під впливом космічних променів, сонячної радіації і мікрометеоритів це місце зіллється з місячним рельєфом.
Цей кратер не був першим новим кратером, який вдалося виявити LRO, однак, безумовно, є одним з найбільших. Команда вчених, яка займається обробкою даних, отриманих з камери LRO, систематично перевіряє архів, звіряючи знімки «до» і «після», намагаючись виявити інші зміни рельєфу. Деякі дані — в тому числі і ці знімки — були представлені минулого тижня на Зустрічі Американського геофізичного товариства.
Комментарии: |
Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї дозволене лише за наявності гіперпосилання на portalnews24.com. Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів та не несе відповідальність за зміст статей.
Погода у Києві
|
вологість: тиск: вітер: |