Вся правда про другий президентський термін Януковича

Вся правда про другий президентський термін Януковича

- Ольга Борисівна, можна говорити про поглинання України Росією на геополітичному рівні?

- Це дуже ганебна практика, коли представники країни їдуть кудись, щось підписують, а нам передають якісь перекази. У підсумку, громадськість нічого не знає.

Це небезпечно для країни, якщо щодо підписання тих чи інших документів немає ніякої інформації.

- Багато експертів вважають, що тепер про євроінтеграцію не може бути й мови…

- Європейський союз ніколи не забороняв Україні дружити або підтримувати тісні стосунки з Росією. Навпаки, це Росія нам диктує — з ким дружити, а з ким — ні. Європі, за великим рахунком, все одно, з ким дружить Україна. Якщо співпраця з Росією не заважає Євросоюзу, чому б і ні?

Є певні зобов’язання за міжнародними угодами, які ми підписували з Євросоюзом. Але я не бачу перешкод з боку ЄС для продовження євроінтеграційного курсу. Інша справа — політична ситуація в країні. Адже якщо на Майдані стоїть близько двох мільйонів чоловік, а уряд не подав у відставку, — це вже проблема.

- Деякі промисловці (які, до речі, не є прихильниками євроінтеграції) вважають, що нелогічно пов’язувати себе з Росією, оскільки вона через 5-6 років практично повністю забезпечить себе підприємствами і відмовиться від експорту з України. Зокрема, це явно проглядається на прикладі вагонобудівної галузі…

- Підприємства і галузі, які дублюються в Росії, будуть в Україні знищуватися. Сусід або купить підприємства тієї чи іншої галузі, або підімне під себе. Ми ж не знаємо змісту тих документів, які були підписані у Москві.

Великому бізнесу і великим підприємствам, які другосортний товар направляють на експорт в Росію, а якісний — в Європу, не вигідно, щоб Москва диктувала умови. Адже, якщо почнемо тісно зливатися з Росією і втратимо економічну залежність, станемо нецікаві для Європи. А може, навіть перетворитися на сировинний придаток і для Європи, і для Росії. Наприклад, літакобудівна галузь… начебто вже як і не наша.

- Є думка, ніби цим кредитом Віктор Янукович забезпечує собі другий президентський термін, відводячи від України страх дефолту і стабілізуючи соціальні і бюджетні виплати…

- Ви мене розсмішили. Але відповім прагматично. У неділю у нас були вибори. Люди, які бажають євроінтеграції, масово висловили свої наміри шляхом підписання опитувальних листів. Понад 70% висловлюються про євроінтеграцію. І при цьому українці, які стоять на Евромайдані, не бажаючи мати таку нинішню владу, все одно продають свої голоси за 200-300 гривень або кидають пачками бюлетені за того чи іншого кандидата від влади. Ось це турбує і лякає. І в цьому проглядається загроза, що другий термін Януковича можливий. Якщо б самі люди не продавали за копійки свої голоси, ніякі б кредити його не врятували.

Оставить комментарий

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>